Strona Główna ˇ Forum ˇ Artykuły ˇ Download ˇ Linki ˇ Galeria ˇ IV Supermaraton Nietążkowo 2018Poniedziałek, Sierpień 02, 2021
Drużyna Szpiku

Drużyna Szpiku

Nawigacja
Strona Główna
Statut Klubu
Forum
Artykuły
Download
Kalendarz GP Drużyny Szpiku
FAQ
Linki
Kontakt z Klubem
Kontakt
Galeria
Szukaj
IV Supermaraton Nietążkowo 2018
Sponsorzy
 
Logo Firmy Euro-Rower
 
Doradca Budowlany 24
 
Adas
 
Goma
 
Hurtownia Narzędzi Lipno 
 
Salon Urody R&R 
 
Patron Medialny
Panorama Leszczyńska
Nowości w Euro-Rower

Nowości

Promocje

I Supermaraton Nietążkowo 2015 - Trasa

 

 Banner Nietąkowo

Główna Komunikat Techniczny Trasa maratonu Zapisy Wyniki Supermaratony.org

 Ostatnia aktualizacja 2015-06-12 o godzinie 14:19:03

 22 sierpnia 2015 roku po raz pierwszy mamy przyjemność zaprosić do Nietążkowa na:

I Supermaraton Szosowy "Szlakiem Don Kichota"

Baza maratonu czyli start, meta i miasteczko zawodów umiejscowione zostaną na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie.

Trasa, którą zaplanowaliśmy na rozegranie maratonu przebiegać będzie przez pięć Wielkopolskich Gmin:

  • Śmigiel,
  • Lipno,
  • Osieczna,
  • Krzywiń,
  • Kościan

i dwa Powiaty:

  • Kościański
  • Leszczyński

Profil trasy będzie niestety prawie płaski choć usypywanie górek trwa, ale możliwości mamy niewielkie więc szaleństwa na podjazdach nie będzie.

 

Opis trasy:

Startujemy w Nietążkowie przy sali gimnastycznej ZSP i jedziemy w kierunku Starego Bojanowa mijając po drodze Robaczyn. 500 metrów od startu zwracamy szczegółną  uwagę na przejazd kolejowy wąskotorówki. Ciuchcia nam przed nosem nie śmignie ale przejazd nie jest równy i należy tam uważać. Po drodze do Starego Bojanowa napotkamy jeszcze jeden przejazd kolejowy wąskotorówki ale ten jest OK.

Starym Bojanowie skręcamy w prawo na drogę główną, jedziemy w kierunku Górki Duchownej - wieża Sanktuarium widoczna będzie w oddali. Po drodze mijamy miejscowość Sierpowo w której zwracamy uwagę na skrzyżowanie przez które jedziemy drogą główną odchodzącą lekko w lewo. Za chwilę przejedziemy tunelem pod linią kolejową. Tunel, a w zasadzie wiadukt kolejowy jest wąski a dojazd mocno łamany. W zakrętach należy zachować ostrożność.

Wpadamy do Górki Duchownej, gdzie kawałek asfaltu po minięciu Sanktuarium (ok. 300-500m) jak bruk na Paryż-Roubaix. Skręcamy w lewo i  jedziemy do miejscowości Sulejewo. W tej miejscowości zwracamy uwagę na skrzyżowanie dróg, gdzie jedziemy w prawo ale jest tam wysepka z piasku, więc ostrożnie. Jedziemy dalej do Popowa Wonieskiego. Po wjechaniu do tej miescowości z dala widzimy skrzyżowanie ale skręcamy 200metrów wcześniej w drogę z trylinki. Zaraz potem w lewo i po przejechaniu odcineka około 200m wbijamy się prosto na drogę główną. Tu wypada zwrócić uwagę na pojazdy, które moga nadjechać z lewej strony.

Dalej śmigamy do Wojnowic gdzie po drodze będziemy mieli miły zjazd - ograniczmy prędkość do 70 km/h. Predkość ograniczamy przede wszystkim ze względu na uniknięcie kąpieli w jeziorach, które będziemy mijać. (Z lewej strony jezioro Wojnowice, a z prawej strony jezioro Witosław.) 

Wojnowicach zachowujemy szczególną ostrożność, bo skręcamy w lewą stronę na drogę krajową nr 432. Jedziemy tą drogą 500 m, a nastepnie na łuku drogi zjeżdzamy w prawo i jedziemy do Ziemnic . Z lewej strony mijamy kolejne jeziorko i śmigamy w kierunku Świerczyny.

Na skrzyżowaniu przed Świerczyną skręcamy w lewo w kierunku Miąskowa. Po przejechaniu 2-3 km widzimy jak droga skręca w lewo do miejscowości położonej na niewielkim wzniesieniu. Będąc na szczycie wzniesienia zobaczymy w oddali miasto Krzywiń

Zanim jednak wjedziemy do Krzywinia miniemy jeszcze Bożą Wolę, którą będziemy mijać po prawej stronie. W tym miejscu musimy zachować szczególną uwagę, bo wpadamy w prawo raz jeszcze na drogę krajową nr 432. Mijamy dwa niewielkie mostki i przed nami Krzywiń. Zaraz po wjechaniu na rynek skręcamy w prawo i będziemy jechać w kierunku Żelazna mijając po drodze Wieszkowo. W Żelaźnie możemy schłodzić się troszkę, bo mijamy kolejne jeziorko wzdłuż którego pojedziemy. 

Teraz jedziemy w kierunku Lubinia z trasy będzie widać wieże klasztoru Benedyktynów. (Ojcowie dobre nalewki potrafią przygotować.) Nie będzie nam jednak dane podziwiać klasztoru z bliska bo na wysepce w Lubiniu skręcamy w lewo i jedziemy w kieruneku Krzywinia. (Tu zachowujemy ostrożność na lewo-skręcie). 

W Krzywiniu mijamy małe rondo, a za nim zachowujemy szczególną ostrożność, bo po raz ostatni będziemy wpadać na drogę nr 432 skręcając w prawo. Po przejechaniu ok. 500 metrów skręcamyw lewo na droge do miejscowści Gryżyna . W odległości 200 metrów po zjeździe widać wiatrak /Koźlak/ przy którym umiejscowiony będzie 2 punkt kontrolno pomiarowy i punkt żywieniowy. Uzupełniamy bidony i zapasy w kieszonkach i śmigamy do Świńca. Dalej jadąc trasą po której jechał wyscig Tour de Pologne jedziemyprzez  Jurkowo i dalej kierujemy się na Zgliniec . Niestety droga z Jurkowa kończy się lewoskrętem. Ostrożnie skręcamy, jedziemy ok. 500 metrów i skręcamy na skrzyżowaniu w prawo. Mijamy kolejny mostek i po prawej stronie mamy ciąg jezior, które przez najbliższe parę kilometrów będą na towarzyszyć. Kolejno są to zbiorniki hodowlane Zgliniec, jezioro Jezierzyce i jezioro Wonieść. 

Po paru kilometrach dojeżdżamy do Wonieścia, niestety tu będzie kolejny lewoskręt gdzie zachowujemy ostrożność. Przejeżdżamy miejscowość i jedziemy do Karmina. W Karminie będzie skręt w prawo i tu nalezy uważać, bo jesteśmy na drodze bez pierwszeństwa przejazdu. Po około 50 metrach dojeżdżamy do wysepki i skręcamy w lewo. Pędzimy dalej do Popowa Wonieskiego(kierunek Wojnowice) . Za tablicą z nazwą miejscowości skręcamy w prawo i jesteśmy na odcinku, którym już jechaliśmy wcześniej w przeciwną stronę. Dojeżdżamy do miejscowość Sulejewotym razem na trójkątnym skrzyżowaniu skręcamy w prawo(kierunek Olszewo). Prosimy zachować ostrożność, bo piaskowa wysepka nadal tam będzie. 

Następna miejscowość na naszej trasie to Olszewo do której dojazd prowadzi dość wąską drogą, ale z bardzo małym natężeniem ruchu. Parę zakręcików po 90 stopni też się tam znajdzie. Dojeżdżamy do Starego Bojanowa skręcamy w lewo na wiadukt nad torami kolejowymi. Uwaga zjazd z wiaduktu jest bardzo krótki i są tam dwa zakręty na 150 metrach a potem dojazd do drogi z pierwszeństwem na którym skręcamy w prawo. Przejeżdzamy przez Stare Bojanowo i dojedziemy do skrzyżowania z wysepką na którym skręcamy w lewo w kierunku miasta ŚmigielZanim dojedziemy do Śmigla wspinamy się podjazdem do Bruszczewa, następnie pokonujemy wiadukt nad trasą S5. 

W centrum Śmigla dojedziemy do starej drogi Poznań -Wrocław i skręcamy w lewo. Teraz przejazd przez rynek prosto w kierunku kościoła przed którym kręcimy w lewo. Mały podjazd i duże skrzyżowanie z pierwszeństwem dla nas jeszcze jeden podjazd i 1000 metrów do mety. 

Ostatni skręt w lewo i jesteśmy przy sali ZSP, gdzie dla niektórych jest to koniec maratonu. Zawodnicy z dystansu Mega raz jeszcze zapoznają się pięknem naszego regionu, a prawdziwi twardziele z dystansu Giga przejadą jeszcze dwa razy po tej pętli. 

Zaraz za metą ustawiony będzie punkt żywieniowy dla dystansów długich. Na trasie trudne i niebezpieczne miejsca będą obstawiane przez Policję ,OSP i wolontariuszy w żółtych kamizelkach

Maratończyku pamiętaj - stosujemy się bezwzględnie do przepisów Ruchu Drogowego i poleceń służb będących na trasie.

Na trasie maratonu będą pomagać nam motocykliści którzy będą wyprowadzać grupy do Starego Bojanowa i przyprowadzać kolarzy od wiaduktu kolejowego do mety. Motocykliści będą też nadzorować kolarzy na trasie pętli.

W razie jakichkolwiek zdarzeń na trasie maratonu, informujemy służby zabezpieczające, motocyklistów lub obsługę sędziowską maratonu.
Punkty ratownictwa medycznego usytuowane będa na punktcie żywieniowym w miejscowości Krzywiń i na mecie maratonu. Telefony alarmowe zamieścimy na rozpisce w pakiecie startowym.

 

Pamiętaj zdrowie twoje i innych uczestników maratonu to rzecz najważniejsza!

 

Komandor maratonu

Jarosław Przybylak

      

Współorganizatorzy:
Uczniowski Klub Sportowy Junior Nietążkowo
 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie
Browar Koreb z Łasku

 

 Sponsorzy:
 
Euro-Rower
 
Doradca Budowlany 24
 
Ciesiółka Auto Group Leszno
 
Kaufland Leszno
 
Adas
 
DELLOSPORT - sklep sportowy Kościan
 
Goma
 
Nodon.pl :: Odzież sportowa i reklamowa
 
Hurtownia Narzędzi Lipno 
 
Wytwórnia Lodów Młynarczyk 
 
Salon Urody R&R 
 
Folkolor - Usługi reklamowe, Lipowa 47, 64-100 Leszno, 
 
Asysta na trasie:
Wind Wolves - Grupa Motocyklowa Śmigiel 

Wspierają nas:
Drużyna Szpiku Miasto Śmigiel Gmina Kościan Gmina Lipno Powiat Kościański Powiat Leszczyński 4 Pułk Przeciwlotniczy 19 Samodzielny Oddział Geograficzny Miasto i Gmina Osieczna Miasto i Gmina Krzywiń Gmina Krzemieniewo Centrum Kultury w Śmiglu
Inicjatywę maratonu szosowego "Szlakiem Don Kichota" wspiera Starostwo Powiatowe w Kościanie i Urząd Miasta i Gminy w Śmiglu

Patronat medialny:

Telewizja Leszno - Zobacz Siebie

Gazeta Kościańska - tygodnik regionalny Witryna Śmigielska Powiat Kościański
 
Panorama Leszczyńska Wrocławska Gazeta Kolarska Szosa - Magazyn Pasjonatów Kolarstwa Radio Elka - sport.elka.pl Portal Rowerowy Regionu Leszczyńskiego
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

UWAGA! W przypadku stwierdzenia błedów lub trudności w użytkowaniu strony proszę przeczytać FAQ, a następnie po jego przeczytaniu (w razie dalszych niejasności/problemów) zgłaszac/pytać administratora strony przez E-mail: LKKLeszno@gmail.com lub Prywatną Wiadomość.


Copyright © 2013

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie